Vėl dainavome šilams

Balandžio 16 d. gausiai pražydo vyšnios. Jų balti žiedai sviro šviesaus atminimo dainininkui Edmundui Damaševičiui ir jauniesiems atlikėjams, tryliktąjį kartą į Tytuvėnų gimnazijos sceną susirinkusiems iš visos šalies. Į muzikos festivalį „Dainuoju gimtiesiems šilams“ atvyko 115 dalyvių iš dviejų dešimčių Lietuvos mokyklų.

Pirmą kartą festivalis sukvietė rajono vaikus 1999 metais. Dabar jis tapo populiariu respublikiniu muzikos renginiu, neturinčiu startinių mokesčių, nes gausus rėmėjų būrys visuomet atskuba į talką.

Pradėdama festivalį susirinkusiuosius pasveikino Tytuvėnų gimnazijos direktorė Irma Stankuvienė. Ji dėkojo rėmėjams, palinkėjo sėkmės dalyviams.

„Nors scena nedidelė, bet jauki. Galime didžiuotis, kad kai kurie joje stovėję vaikai jau užkopė į didžiąsias respublikos scenas“, – šventę pradėdamas kalbėjo Tytuvėnų miesto seniūnas Romas Čerkauskas.

Dainorėliai varžėsi trijose amžiaus grupėse, atlikdami dainas tik lietuviškai. Juos vertino autoritetinga komisija: pirmininkė – muzikologė, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos ir Kauno Miko Petrausko muzikos mokyklos mokytoja ekspertė Gražina Dainauskienė, nariai – Šiaulių universiteto menų fakulteto muzikos katedros lektorė, muzikos mokytoja metodininkė, folklorinio ansamblio „Jorė“ vadovė Angelė Kavaliauskienė, Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos dainavimo vyresnioji mokytoja, kamerinio ansamblio „Ars Vivo“ prezidentė Beata Smiltinikienė, kompozitorius, Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos muzikos vyresnysis mokytojas Raimundas Martinkėnas.

Po kelias valandas trukusių pasirodymų patys geriausi dainorėliai buvo apdovanoti Kelmės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus diplomais bei rėmėjų dovanomis. A kategorijos grupėje laureate tapo Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus solistė Agnė Zikaitė (vad. Nijolė Astašauskienė). Jai dovaną paskyrė dainininko Edmundo Damaševičiaus dukros Renata Valatkienė ir Jurgita Damaševičiūtė. Laureato diplomas įteiktas nuotaikingomis dainomis ir puikiu atlikimu salę išjudinusiam Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos solistui Ignui Icikevičiui (vad. Rūta Šličkutė). Berniukui prizą įsteigė kooperatyvas „Kuršių kraštas“. A kategorijos dainorėliams paskirti ir trys prizai. Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos parapijos prizas atiteko Garliavos Adomo Mitkaus pagrindinės mokyklos solistui Viliui Dirgėlai (vad. Raselė Pikalavičienė). Parduotuvės „Dovanėlė“ prizas įteiktas Tytuvėnų gimnazijos solistei Urtei Adomaitytei (vad. N. Astašauskienė). UAB „Etovis“ dovana nukeliavo į Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos solistės Gabrielės Babiliūtės (vad. R. Šličkutė) rankas.

B kategorijos laureate tapo Kelmės rajono Šaukėnų Vlado Pūtvio-Putvinskio gimnazijos muzikos skyriaus šeštokė Paulina Tamašauskaitė (vad. Violeta Valantukevičienė). Mergaitei įteiktas Kelmės rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus prizas. UAB „Etovis“ ir UAB „Antivis“ dovanomis apdovanoti B kategorijos laureatai – Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus vokalinis ansamblis (vad. N. Astašauskienė) ir Kelmės meno mokyklos duetas Miglė Laurinavičiūtė ir Lukas Mikalauskas (vad. Rasa Štabokienė). Šioje kategorijoje Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios, Tytuvėnų gimnazijos ir Tytuvėnų seniūnijos dovanos įteiktos prizininkams: Jonavos pradinės mokyklos solistei Kamilei Sakavičiūtei (vad. Živilė Talalienė), Kelmės rajono Pakražančio gimnazijos duetui Ivetai Dumšaitei ir Emilijai Strelkauskytei (vad. Beata Pralgauskienė) bei Kelmės meno mokyklos berniukų vokaliniams ansambliui (vad. Rita Čekanauskienė).

Vyriausiųjų kategorijoje laureatais tapo Rokiškio rajono Pandėlio universalaus daigiafunkcio centro mišrus ansamblis (vad. Vilma Likienė), Marijampolės Šv. Cecilijos gimnazijos solistas Paulius Vitkūnas (vad. Virginija Junevičienė), Kelmės meno mokyklos solistė Augustė Andrijauskaitė (vad. R. Štabokienė). Šie dainorėliai į savo namus išsivežė Tytuvėnų seniūnijos, Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos bažnyčios, Tytuvėnų piligrimų centro įsteigtus prizus.

Prizų (Tytuvėnų gimnazijos ir Tytuvėnų regioninio parko) buvo nepagailėta Kelmės rajono Pakražančio gimnazijos merginų vokaliniam ansambliui (vad. B. Pralgauskienė) ir Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos solistui Žilvinui Kreimeriui (vad. Virginijus Valčiukas). Puiki žurnalo „Miškai“ dovana nukeliavo į Tytuvėnų gimnazijos solisto Dovydo Jurkaičio (vad. R. Čekanaukienė) rankas. Abiturientas festivalį užbaigė Edmundo Damaševičiaus daina „Ošia šilas senas“.

Visiems konkurso laureatams papildomai įteikti Tytuvėnų miškų urėdijos dovanoti šakočiai.

Tytuvėnų gimnazija atsisveikino su festivalio dalyviais dvejiems metams.

Danguolė Žukauskienė,
Tytuvėnų gimnazjos mokytoja