Mintys apie projektą grįžus iš Olandijos

Dorina Butkutė: „Ši kelionė tikrai nebuvo veltui. Susipažinti su kitos kultūros žmonėmis ir tapti draugais - pats brangiausias dalykas. Ši veikla buvo puiki galimybė pagilinti anglų kalbos žinias. Tačiau išvykimas iš Olandijos buvo skaudus. Esame sutarę palaikyti ryšius su visais naujais draugais. Manau, kad ši kelionė pakeitė ne tik mano, bet ir visų kitų gyvenimus. Tai - nepaprastas išgyvenimas.“

Aistė Aksamatauskaitė: „Labai puiki šalis, kurią norėčiau vėl kažkada gyvenime aplankyti. Įdomiausia buvo tai, kad mokiniai mokyklos patalpose turi prižiūrimus gyvūnėlius, juos stebi, rūpinasi ir globoja. Patiko ekskursija po Amsterdamą, ypač „Nemo“ muziejus ir plaukimas baseine. Smagu buvo gaminti patiems maistą ir stebėti, kaip jį skanauja kitų šalių vaikai. Galėtų būti daugiau tokių mainų projektų.“

Rugilė Zaleckaitė: „Jau du metus kartu su mokytoja J. Aksamatauskiene dalyvaujame tarptautiniuose matematikos projektuose. Aš labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti Olandijos grožį. Susiradau naujų draugų. Aš esu laiminga, kad ne tik angliškai susikalbėjome tarpusavyje, bet ir daug sužinojau apie Olandijos kultūrą, papročius. Patys draugiškiausi buvo olandukai ir turkai. Aš taip pat pristačiau olandų šeimai savo gimtąjį kraštą bei mokyklą. Sužavėjo moderni mokykla. Vykdant akciją „Walking for water“ supratau, koks yra svarbus vanduo. Tai mane paskatino labiau vertinti bei taupyti vandenį. Niekada nepamiršiu ten patirto žmonių betarpiško bendravimo, džiaugsmo. Su nekantrumu lauksiu kito pavasario, kada pas mus atvyks naujieji draugai.“

Aivaras Vyšniauskas: „Man patiko Bredos mokykloje, kad jie turi kabinete gyvūnų: gyvačių, iguanų, vėžliukų, sraigių, vorų. Dar man patiko, kad mokykloje yra spintelės, kurias turi kiekvienas vaikas. Man patiko, kad dviračiai Olandijoje turi beveik tokius pat privalumus, kaip ir mašinos. Labai patiko „NEMO“ muziejuje; ten galėjau pats atlikti ir stebėti bandymus. Amsterdame man labai įsiminė namai ant vandens. Ir aš norėčiau juose pabūvoti.“

Jolanta Aksamatauskienė: „Projektas atveria galimybes dalyvaujančių projektinėje veikloje mokinių ir mokytojų savimotyvacijos pažangai, o ypač kalbų ir tarpkultūrinio mokymosi srityje. Su kiekviena patirtimi žmogus tobulėja. Džiaugiuosi praturtėjusi dvasiškai šios kelionės metu. Man ši šalis ir žmonės yra labai artimi, todėl sunku buvo išsiskirti su olande mokytoja – koordinatore Thea. Tikiuosi dar įgyvendinti kitas idėjas, kurios mane aplankė šios kelionės metu.“

Vida Mozerienė: „Olandija - graži šalis. Breda - gražus, labai tvarkingas miestas. Sužavėjo skoningai tvarkoma aplinka prie namų; dominuoja daug miniatiūrinių medelių, krūmų, vaismedžių. Gaila, kad dar nežydėjo gėlės, tik kai kur buvo išlindę krokai.Mane, kaip technologijų mokytoją, sužavėjo mokyklos - koledžo virtuvės. Jos turtingos mokymo priemonių baze. Su savo mokiniais gaminome lietuviškus patiekalus. Sekėsi puikiai, nes olandai buvo sužavėti mūsų patiekalų puošyba ir skoniu. Taip pat teko susipažinti ir su olandiškais patiekalais. Nustebino neįprasta bulvių košė, į kurią buvo dedamos žalios lapinės salotos ir smulkiai supjaustyti mėlyni svogūnai, pagardinta grietinėle ir prieskoniais. Praktiniai užsiėmimai visiems buvo naudingi ir skatino tobulėti technologijų srityje.“

Atgal