Tarptautinio piešinių konkurso nugalėtojas

Kauno Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla kartu su Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejumi organizavo tarptautinį piešinių konkursą Lietuvos ir lietuvių išeivijos 3–4 klasių mokiniams. Tarptautiniame konkurse dalyvavo 800 darbų. Nemažai darbelių sulaukta iš JAV.

Konkurso tikslas – sudominti vaikus Lietuvoje žiemojančiais gyvūnais ir paukščiais. Siekta ugdyti mokinių kūrybiškumą, saviraišką, meilę ir globą gyvūnijai, jautrų dėmesį gamtai. Konkursui buvo galima pateikti tik keturių vienos mokyklos mokinių darbus. Atrinkti patys gražiausi Tytuvėnų gimnazijos meno skyriaus mokinių darbeliai. Trijuose iš keturių apsigyveno katinėliai. Kodėl katinėliai? Pasirodo, jie labai mylimi, ištikimi draugai, labai malonūs, jų akytės žvilga ir pan. Konkurse dalyvavo Agnės Zikaitės kreidelėmis nupiešta katytė, Ugnės Nutautaitės šelmiški dryžuoti katinėliai ir Kajaus Sabaliausko „Šėlionių draugas“, kurį berniukas įamžino kartono raižinio technika. Ketvirtame darbelyje tyliai „plaukiojo“ įvairiaspalvės žuvelės. Jį sukūrė Skaistė Jagminaitė.

2016-ųjų pabaigoje mus pasiekė džiugi žinia, kad Kajaus Sabaliausko darbelis tapo nugalėtoju. Jo katytė Sima, kurią berniukas labai mylėjo, buvo piešinyje pavaizduoto personažo prototipas. Kajus dalyvavo Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus organizuotoje nugalėtojų apdovanojimų šventėje, kur jį asmeniškai pasveikino gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

Danguolė Žukauskienė,
Tytuvėnų gimnazijos dailės mokytoja