Projektas-dviračių žygis „Pagauk vėją“

Vasaros pradžią Tytuvėnų gimnazijos 20-ties mokinių grupė bei mokytojų komanda – projekto vadovas, kūno kultūros mokytojas A. Banys, fizikos mokytojas V. Špokauskas – sutiko pakilia nuotaika ir noru išbandyti savo fizines jėgas.

Siekiant didinti mokinių fizinį aktyvumą bei informatyvumą apie sveikatos stiprinimą 2015-06-01–2015-06-05 buvo organizuojamas dviračių žygis „Pagauk vėją“.

Anot projekto dalyvių, pastarieji patyrė laikinų sunkumų, lavinančių fizinę ištvermę kylant į Dubysos kalną, tačiau visų nuotaikos susitikus Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos mokinius ir sužaidus draugiškas futbolo rungtynes liko pakylėtos. Mokiniai susipažino su Kelmės krašto ir Kurtuvėnų etnokultūriniais aspektais: aplankyti objektai, muziejai ir kt.

Dviračių žygį papildė įvairios aktyvaus laisvalaikio praleidimo formos. Tytuvėnų gimnazistus anglų kalbos dialogo pagrindų pamokė anglų kalbos mokytoja L. Majauskienė, praktines užduotis bei pamokėles pravedė technologijų mokytojai V. Mozerienė bei E. Baranauskas. I. Stonkienė priminė projekto dalyviams, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą, o matematikos mokytoja J. Aksamatauskienė pamokė užpildyti statistinę žygio ataskaitą, supažindindama su matematine duomenų apdorojimo metodika. Fizikos mokytojas V. Špokauskas priminė, kaip reikia orientuotis gamtoje stebint fizikinius reiškinius bei dangaus kūnus.

Mokiniai su mokytojais mielai atliko visas kūrybines, sportines – šiaurietiško ėjimo - užduotis projekto metu. Projekto dalyviai stiprino sveikatą keliaudami Užvenčio pažintiniu taku, dirbo grupėse, lankėsi Kurtuvėnų žirgyne, bažnyčioje ir dvare, maudėsi Ventos upėje, iškylavo prie Pašvinio ežero.

Visos dienos, pasak dalyvių anketų, buvo unikalios. Puikios emocijos lydės visą vasarą, o įspūdžiai išliks ilgam. „Labai dėkojame už žygio organizavimą, - rašė mokiniai ataskaitose, -„ viliamės, jog šį žygį kitais metais pavyks pakartoti“.